Warning: Use of undefined constant DISABLE_WP_CRON - assumed 'DISABLE_WP_CRON' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home3/vilapila/public_html/blog/wp-config.php on line 47
انتخاب بهترین وسیله نقلیه مناسب برای سفر | اتومبیل، قطار، هواپیما | ویلاپیلا Skip to content
صفحه اصلی » راهنمای سفر » انتخاب بهترین وسیله نقلیه برای سفر

انتخاب بهترین وسیله نقلیه برای سفر

وسیله نقلیه مناسب برای سفر
فهرست عناوین مقاله
زمان مطالعه ۷ دقیقه
۵
(۲)

هیچ فرقی نمی‌کند که سفر خارجی در پیش دارید و یا یک سفر داخلی. اصلی‌ترین سوالی که در چنین مواقعی برای شما ممکن است پیش بیاید این است که از چه وسیله نقلیه‌ای برای سفرمان باید استفاده کنیم؟ به نظر شما وسیله نقلیه مناسب برای سفر کدام یک از این گزینه‌ها است؟ هواپیما، قطار یا اتومبیل شخصی؟

در ادامه‌ی این مقاله از ویلاپیلا با ما همراه باشید تا این موضوع را با هم بررسی کنیم که وسیله نقلیه مناسب برای سفر کدام است!

از چه وسیله‎ نقلیه‌ای برای سفرمان استفاده کنیم؟

اگر شما یک سفر در پیش داشته باشید ممکن است سوالات زیادی ذهن‌تان را به خود درگیر کند. سوالاتی از این دست که:

  • آیا ارزش دارد که برای یک هتل پنج ستاره هزینه کنم؟
  • تا چه حد باید هزینه‌ها را کم کنم؟
  • چقدر باید در این سفر پس‌انداز کنم و هزینه‌ها را کنترل کنم؟
  • وسیله نقلیه مناسب برای سفر چه می‌تواند باشد؟
  • و هزاران سوال دیگر …

تمامی این سوالات و سوالات دیگری که ممکن است در ذهن شما وجود داشته باشد، همه و همه به یک چیز برمی‌گردد، و اینکه چقدر قصد هزینه کردن برای سفر دارید! بسیار مهم است که مقصد هرجا که باشد، شما هزینه‌ها را تا حد ممکن کاهش دهید.

با توجه به مقصدی که برای سفر انتخاب کردید، روش‎‌های متنوعی برای جا‌به‌جایی و در کل وسیله نقلیه‌ای که انتخاب می‌کنید وجود دارد. هر وسیله‌ی نقلیه‌ای که برای این سفر انتخاب می‌کنید جوانب مثبت و منفی زیادی را با خود به همراه دارد.

فراموش نکنید که در ویلاپیلا در هرجای ایران که قصد تفریح و سفر را داشته باشید می‌توانید ویلا و یا اقامتگاه مورد نظرتان را با هر بودجه‌ای که در نظر گرفتید پیدا کنید.

جوانب مثبت و منفی وسیله نقلیه مناسب برای سفر

هواپیما

وسیله نقلیه مناسب برای سفر

هواپیما بی‌شک یکی از راحت‌ترین و سریع‌ترین وسیله‌ی نقلیه برای سفر است. وقتی صحبت از یک سفر خارجی ‌می‌شود، اولین چیزی که به ذهن‌مان برای جابه‌جایی می‌رسد، خرید یک بلیط هواپیماست!

در مورد سفرهای خارجی که باید مسافت زیادی را طی کنیم، استفاده از هواپیما تقریباً اجتناب ناپذیر است. ولی در مورد سفرهای داخلی این موضوع می‌تواند کمی فرق داشته باشد و انتخاب‌های دیگری داشته باشیم.

جوانب مثبت سفر با هواپیما

سفر با هواپیما یکی از سریع‌ترین و راحت‌ترین روش‌ها برای مسافرت به خارج از کشور است. خیلی راحت و بی‌دغدغه می‍توانید به هر جای دنیا که بخواهید با هواپیما سفر کنید. در مورد سفرهای داخلی با مسافت زیاد مثل سفر به جنوب کشور از تهران که ممکن است با اتومبیل بیشتر ۲۴ ساعت در راه باشید، با هواپیما این مسیر برای شما نهایتا ۳ ساعت طول خواهد کشید و بدون هیچ خستگی به مقصد خواهید رسید.

جوانب منفی سفر با هواپیما

شاید سفر با هواپیما یکی از سریع‎‌ترین و راحت‎ترین گزینه برای سفر شما باشد، ولی این موضوع را هم نمی‌توان انکار کرد که سفرهای هوایی همیشه گران‌ترین گزینه برای مسافرت خواهد بود!

پس اگر هزینه‌ و بودجه‌ای که برای سفر در نظر گرفتید خیلی زیاد نیست، سفرهای هوایی قطعا انتخاب خوبی برای شما نخواهد بود و کلی برای رفت و برگشت باید هزینه کنید!

قطار

وسیله نقلیه مناسب برای سفر

قطار هم یکی دیگر از وسایل نقلیه‌ی عمومی است که با نرخ‌ها و انواع مختلفی می‌توانید برای سفر خود انتخاب کنید. در برخی موارد حتی سفرهای خارجی از ایران به سمت کشورهای دیگر هم مسیر است. ولی خوب اگر خارج از کشور هستید و دوست دارید به مکان‌های مختلفی سفر کنید، قطعا کیفیت قطاری که در سوئد خواهید داشت با کیفیت قطاری که در هندوستان انتخاب می‌کنید زمین تا آسمان متفاوت خواهد بود!

ولی با وجود استفاده از قطار هم به نوبه‌ی خود یک وسیله‌ی مطمئن برای حمل و نقل است. استفاده از قطار این امکان را به شما خواهد داد که خیلی راحت ترافیک را دور بزنید و بی‌اغراق یکی از سریع‌ترین روش‌های حمل و نقل زمینی است که می‌توانید برای سفر انتخاب کنید.

جوانب مثبت سفر با قطار

همان‌طور که گفتیم بعد از هواپیما، وسیله نقلیه مناسب برای سفر قطار است. با استفاده از قطار شما می‌توانید در اسرع وقت به صورت زمینی سفر کنید. هیچ ترافیکی نخواهید داشت و بر اساس یک برنامه‌ریزی از پیش تعیین شده در طول سفر توقف خواهید داشت و دقیقا می‌دانید که در کدام مسیر شما توقف می‌کنید. دقیقاً می‎دانید که کجا سوار می‌شوید و دقیقاً کجا پیاده می‎شوید. یکی دیگر از مزیت‌ها و جوانب مثبت سفر با قطار این است که شما یک مکان مشخص برای خواب و استراحت دارید و در صورت که خسته شدن، امکان راه رفتن به صورت محدود در کوپه‌ها را خواهید داشت.

جوانب منفی سفر با قطار

از آنجا که قطارها معمولاً سریع‌ترین حالت برای سفرهای زمینی هستند، به نوبه‌ی خود نسبت به سایر وسایل نقلیه‌ی زمینی نیز کمی گران‌تر خواهد شد. البته این قدرت انتخاب را خواهید داشت که با توجه به بودجه خود انواع مختلفی از قیمت بلیط را با توجه به سطح راحتی و انتخاب صندلی مورد انتظار برای شما وجود دارد.

ولی همان‌طور که گفتیم سفر با قطار کمی گران‎تر از اتوبوس است.  همین‌طور از آنجایی که در مکان‌های از پیش تعین شده‌ای توقف دارید، ممکن است از مسیری که قرار است پیاده شوید با ایستگاه قطار خیلی فاصله داشته باشید.

علاوه بر این قطارها بزرگ هستند و بطبع افراد زیادی در آن سوار هستند. در این سفر ممکن است با افراد مختلف با افکار و اخلاق‌های مختلفی رو به رو شوید. پس پیشنهاد ما به شما این است که در این سفرها با خود وسایل گران‌بهایتان را به همراه نداشته باشید.

اتوبوس

وسیله نقلیه مناسب برای سفر

اتوبوس هم به نوبه‌ی خود می‌تواند وسیله نقلیه مناسب برای سفر باشد. علاوه‌ بر این یکی از کم‌هزینه‌ترین گزینه‌ها برای سفر به شمار می‌آیند. خوبی استفاده از اتوبوس برای سفر این است که شما می‌توانید به راحتی پول‌های خود را به جای بلیط، برای تفریح و گشت‌ و گذار در سفر خرج کنید.

اگر مقصد شما کمی دور است، پیشنهاد ما به شما این است که از اتوبوس‌های توریستی استفاده کنید تا کمی راحت‌تر باشید ولی خوب این دست اتوبوس‌ها شاید کمی گران‌تر از حالت عادی باشد. ولی دارای امکاناتی مانند تهویه مطبوع و صندلی‌های راحت‌تر و… هستند.

جوانب مثبت سفر با اتوبوس

اتوبوس‌‎ها یکی از ارزان‎ترین گزینه‌ها برای مسافرت هستند که در هر کشور و یا شهری به راحتی پیدا خواهید کرد. خرید بلیط‌های توریستی اتوبوس گران‌تر هستند، ولی در هر صورت قیمتش از هواپیما و قطار خیلی کمتر خواهد بود. انتخاب این روش حمل و نقل، بیشترین صرفه‌‎جویی را در هزینه‌های سفر شما خواهد داشت.

جوانب منفی سفر با اتوبوس

شاید استفاده از اتوبوس تا حد زیادی در هزینه‎‌های شما تاثیرگذار باشد، ولی خوب انتخاب این گزینه برای سفر شاید جوانب منفی با خود به همراه داشته باشد. سفر با اتوبوس معمولاً کمی طولانی‎‌ترین و خسته‌‎کننده‌‎ترین گزینه برای سفر باشد. در طول سفر ممکن است در مسیرهای زیادی توقف داشته باشید و در برخی موارد شاید خیلی خسته‌کننده شود. از همه مهمتر اینکه شاید جمعیت زیادی که در اتوبوس وجود دارد، برای شما کمی آزاردهنده باشد.

ماشین اجاره‌ای

وسیله نقلیه مناسب برای سفر

در برخی موارد مخصوصا در خارج از کشور ممکن است مجبور به استفاده از ماشین‌های اجاره‌ای شوید. در سفرهای داخلی هم اگر از اتوموبیل شخصی استفاده نکنید، ممکن است از ماشین‌های اجاره‎ای مثل اسنپ و … استفاده کنید و ارزان‌ترین گزینه برای رفت و آمد در شهر  برای یک سفر یک روزه باشد. ولی در سفرهای خارجی اجاره کردن یک ماشین می‌تواند یک گزینه ارزان، سریع و راحت‌تر برای شما باشد.

البته این موضوع را هم باید اضافه کنیم که در هر صورت شما باید یک برآورد کلی نسبت به هزینه‌ها در محل سفرتان داشته باشید. بررسی کنید که استفاده از ماشین اجاره‌ای برای مناسب‌تر است یا استفاده از آژانس و تاکسی و… .

جوانب مثبت کرایه اتومبیل

اگر دوست دارید که همه چیز دست خودتان باشد و در هر جایی که دوست دارید توقف کنید و … اجاره‌ی یک ماشین و رانندگی کردن خودتان بهترین گزینه خواهد بود. چرا که همه چیز دست خودتان هست و هرجایی که بخواهید می‌توانید بروید.

از سوی دیگر در سفرهای داخلی استفاده از تپ‌سی و اسنپ و… تا حد زیادی به نسبت سایر گزینه‌ها برای جابه‌جایی ارزان‌تر خواهد بود. چرا که استفاده از چنین سرویس‌هایی به نسبت تاکسی و آژانس‌های معمولی ارزان‌تر خواهد بود. با یک برآورد کلی، در هزینه‌های صرفه‌جویی زیادی خواهد شد. از همه مهمتر با یک تاکسی دربست مثل اسنپ شما یک راننده به طور کامل در اختیار خواهید داشت و از مناظر بیشتر لذت خواهید برد و استرس رانندگی و … را نخواهید داشت.

جوانب منفی کرایه اتومبیل

برخی از تاکسی‌های اینترنتی که اشاره کردیم متأسفانه در برخی موارد این امکان را ندارند که به خارج از شهر بروند. پس ممکن است سفر درون شهری شما به محدوده شهری خاصی که در آن هستید محدود شود. علاوه بر این بسته به میزان مسافت، ممکن است کرایه شما کمی زیاد شود.

اگر قصد انتخاب یکی از این دو گزینه را دارید، باید تمامی جوانب را بسنجید و منطقی‌ترین تصمیم را برای سفر بگیرید.

جمع‌بندی و حرف آخر

در سفرهای داخلی و خارجی انتخاب وسیله نقلیه مناسب برای سفر بستگی به شرایط خاص خودش را دارد. مهمترین چیزی که در این مورد باید به آن توجه داشته باشید هزینه‌های شماست. شاید استفاده از قطار یا اتوبوس که به نسبت هواپیما خیلی قیمت پایین‌تری دارد و شاید جوانب مثبت زیادی هم با خودش داشته باشد، ولی باز هم باید بررسی کنید و تمامی خطرات و احتمالات و اتفاقاتی که ممکن است برای شما به بیوفتد را در نظر داشته باشید.

سعی کنید که بهترین و منطقی‌ترین انتخاب را بکنید و شک نکنید که این سفر، بهترین سفر شما خواهد شد. راستی فراموش نکنید که ویلاپیلا یکی از مطمئن‌ترین بسترها برای اجاره ویلا و اقامتگاه در سراسر ایران است و با هر بودجه‌ای که داشته باشید، می‌توانید سفری خاطره‌انگیز را برای خود و خانواده‌تان رقم بزنید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

روی ستاره کلیک کنید

میانگین امتیاز ۵ / ۵. میزان امتیاز ۲

اولین نفری باشید که به این مقاله امتیاز می‌دهد

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

مطالب مرتبط

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هجده + پنج =