Warning: Use of undefined constant DISABLE_WP_CRON - assumed 'DISABLE_WP_CRON' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home3/vilapila/public_html/blog/wp-config.php on line 47
راهنمای سفر به گیلان | جاذبه های گردشگری گیلان را بشناسید | ویلا پیلا رزرو آنلاین اقامتگاه Skip to content
صفحه اصلی » سفر به شمال کشور » استان گیلان » راهنمای سفر به گیلان برای تفریح و بوم گردی

راهنمای سفر به گیلان برای تفریح و بوم گردی

راهنمای سفر به گیلان
فهرست عناوین مقاله
زمان مطالعه ۸ دقیقه
۵
(۱)

به به! رسیدیم به جاذبه های گردشگری گیلان ، گیلان سبز و مه آلود با اون جنگل‌های اسرار آمیزش. استان گیلان به دلیل قرار گرفتنش بین دریای خزر و رشته کوه البرز در شمال ایران سرزمینی را به وجود آورده که در هر سوی آن رودخانه‌ای از کوه سرازیر می‌شود، سرزمینی زیبا و سرسبز است که طبیعت فوق العاده ای دارد. این استان با وسعت ۱۴۷۱۱ کیلومتر مربع دهمین استان پرجمعیت کشور، یکی از زیباترین مناطق ایران میباشد. پایخت گیلان، رشت است (آآآخخخ! رشت دوست داشتنی و دلنشین “سلام بگوفتوم ترا جواب نده‌ای مره”).هر نقطه از گیلان زیباست و زیبایی های نفس گیر آن و هوای دلپذیر این منطقه روح شما را تازه می کند.

بهترین مناطق گردشگری گیلان برای تفریح و بوم گردی

بی‌هیچ‌ شک و تردیدی‌، گیلان یکی‌ از کهن‌ترین‌ زیستگاه‌ها و خاستگاه‌های‌ فرزندان‌ ایران‌ زمین‌ است‌. این‌ سرزمین‌ سحرانگیز و خرم‌ چون‌ رشک‌ بهشت‌؛ فراخنای‌ تاریخ‌ ایران‌ است.یافته‌های تاریخی و باستان‌‌شناسی حاکی از این است که در گیلان تمدن‌هایی سه هزار ساله همچون مارلیک و اَملَش وجود داشته‌اند.

با همه یاین تعاریف که کردیم برای سیر و سیاحت در گیلا شاید نیاز به شناخت هایی باشد که قبل از عظیمت به آنجا بد نیست با آنجا بیشتر آشنا شوید.در راهنمای سفر به گیلان شما را به برخی مناطق گردشگری و توریستی این استان میبریم .

سفر به ماسوله گیلان

ماسوله روستایی دوست داشتنی است که در ارتفاعات سرسبز گیلان واقع شده است. معماری آن بسیار دیدنی است چونکه حیاط یک خانه سقف خانه زیرین است. با صرف کمی وقت برای پیاده روی در گذرگاه های ماسوله، شروع به تحسین ماسوله خواهید کرد. هیچ وسیله نقلیه مانند موتورسیکلت باعث برهم زدن آرامش شما نخواهد شد چونکه اجازه ورود به این مکان را ندارند. منظره اطراف ماسوله سرسبز و کوهستانی است و غالبا با مه همراه است.

قلعه رودخان فومن

قلعه رودخان، قلعه ای است که در سلسه ساسانیان در بالای تپه و در نزدیکی شهر فومن ساخته شده است. مسیرهای شیب دار در میان جنگل های مه آلود و ارتفاعات سبز، این مکان را به یکی از زیباترین نقاط استان گیلان تبدیل کرده است. برای صعود به قلعه از طریق یک جنگل زیبا، حدود یک ساعت زمان لازم است اما مطمئنا ارزش صعود را دارد چونکه منظره های فوق العاده ای را می توان مشاهده کرد.

راهنمای سفر به گیلان برای تفریح و بوم گردی

آبشار ویسادار

از جمله مناطق زیبای دیگری که در راهنمای سفر به گیلان میشه به اون اشاره کرد آبشار ویسادار می‌باشد. آبشار ویسادار با ۱۵ متر ارتفاع، مکانی چشم نواز است که در یک منطقه کوهستانی و در امتداد جاده ای سرسبز واقع شده. صخره های اطراف آن نیز جذاب هستند. بازدیدکنندگان ماجراجو می توانند در قسمت پایین آبشار شنا کنند.

راهنمای سفر به گیلان برای تفریح و بوم گردی

سفر به دریاچه سقالکسار رشت در استان گیلان

دریاچه سقالکسار رشت مکانی بی نظیر و دارای طبیعتی زیبا و آرام است که می توانید از آرامشی که دارد لذت ببرید و از فضای ساکت جنگل اطراف دریاچه لذت ببرید. در کنار این دریاچه یک کافه دنج نیز وجود دارد. مسیر رسیدن به این مکان هم بسیار زیبا و چشم نواز است.

راهنمای سفر به گیلان برای تفریح و بوم گردی

بوم گردی در گیلان با موزه میراث روستایی

موزه میراث روستایی گیلان مکانی است که شما را با فرهنگ مردم دوست داشتنی شمال ایران، سنت های آنها، سبک زندگی روستایی و چگونگی زندگی در آنجا بیشتر آشنا خواهد کرد. در این بخش شما می توانید معماری چوب را در ایران مشاهده کنید که بی نظیر است. همچنین می توانید با پوشیدن لباس های محلی زیبا و رنگارنگ عکس بگیرید و خاطره خود را از گیلان زیبا به ثبت برسانید.

راهنمای سفر به گیلان برای تفریح و بوم گردی

پارک جنگلی گیسوم

گیسوم یکی دیگر از جاذبه های گردشگری استان گیلان است در راهنمای سفر به گیلان به آن می‌پردازیم. این پارک جنگی منطقه ای با طبیعت بسیار زیبا دارد. شما از طریق جنگلی واقعا شگفت انگیز می توانید به سمت ساحل حرکت کنید.

راهنمای سفر به گیلان برای تفریح و بوم گردی

سفر به ارتفاعات گیلان – ماسال

شهر ماسال حومه ای در ارتفاعات سرسبز استان گیلان است، ماسال منطقه ای تقریبا بکر و دست نخورده در طبیعت شمال ایران است. بیان کردن زیبایی این شهر با کلمات واقعا دشوار است. در این منطقه یک دهکده واقعا زیبا وجود دارد که دارای خانه های چوبی دوست داشتنی است که اولاسبنگاه (Olasbelangah) نامیده می شود. در این مکان بازدیدکنندگان می توانند در هتل یا خانه های محلی آنجا بمانند و نوعی بوم‌گردی را تجربه کنند.

راهنمای سفر به گیلان برای تفریح و بوم گردی

دریاچه لاهیجان گیلان

دریاچه لاهیجان، یک دریاچه مصنوعی می‌باشد که در پای کوه شیطان واقع در شهر لاهیجان قرار گرفته است. این منطقه یک فضای سبز با آب و هوای دلپذیر است که مکانی بسیار مناسب برای پیاده روی و پیک نیک های خانوادگی است و فضای دوستانه ای دارد. کوه کنار دریاچه که کوه شیطان نامیده می شود، منظره ای عالی از دریاچه و کل شهر را نشان می دهد. در اطراف دریاچه نیز کافه ها و رستوران های سنتی وجود دارند.

راهنمای سفر به گیلان برای تفریح و بوم گردی

جاده ی خلخال به اسالم

جاده ی خلخال به اسالم یک جاده جنگلی است و یکی از زیباترین جاده های ایران در میان جنگل های مه آلود است که استان گیلان را به استان اردبیل وصل می کند. برای رسیدن به مقصد به حدود ۲۰ ساعت پیاده روی در جنگل ها و کوهستان ها نیاز است اما باید راهنمای با تجربه به همراه داشته باشید. بازدیدکنندگان می توانند در این راه خوابگاه پیدا کنند. بهترین زمان برای رفتن به این منطقه، تابستان است.

راهنمای سفر به گیلان برای تفریح و بوم گردی

سوباتان بهشت پنهان گیلان

سوباتان یکی از مناطق ییلاقی گیلان که در ضلع غربی شهر لیسار از توابع شهرستان هشتپر واقع شده. سوباتان یک سرزمین سرسبز و زیبای کوهستانی است. گرچه دستیابی به این بهشت پنهان دشوار است اما ارزش این همه تلاش را دارد. چیزهای زیادی برای دیدن و لذت بردن وجود دارد (از جمله کلبه های روستایی و گروه های اسب). این مکان همچنین نزدیک به دریاچه نئور و جنگل های تالش است. پیشنهاد می شود در ماه های سرد به این منطقه سفر نکنید.

راهنمای سفر به گیلان برای تفریح و بوم گردی

پارک ملی بوجاق

پارک ملی بوجاق در کنار رودخانه سفید رود واقع شده است. این پارک بیش از ۲۰۰ گونه پرنده دارد که هر سال از مناطق مختلف جهان به این مکان مهاجرت می کنند. علاوه بر پرندگان، گروه هایی از اسب و ماهیگرانی که در قایق خود قرار دارند وجود دارد. بازدیدکنندگان می توانند منظره های بسیار خیره کننده را در تالاب بوجاق مشاهده کنند (به ویژه در فصل بهار).

راهنمای سفر به گیلان برای تفریح و بوم گردی

 

> برای اجاره ویلا و اقامتگاه در استان گیلان اینجا را کلیک کنید <

 

بهترین جاذبه های گردشگری گیلان کدامند؟

گیلان به دلیل بهره‌وری از طبیعت غنی و برخورداری از میراث فرهنگی و تاریخی، از قطب‌های گردشگری ایران به شمار می‌آید که سالانه حدود بیش از ۵ میلیون گردشگر و توریست را از سراسر کشور به خود جذب می‌کند. در ادامه راهنمای سفر به گیلان شما را با جاذبه های گردشگری گیلان و مناطقی که حتما باید به آنها سر بزنید آشنا می‌کنیم.

آبشار لاتون آستارا

لاتون بلندترین آبشار ایران (۱۰۵ متر ارتفاع) که در نزدیکی شهر آستارا واقع شده است. برای رسیدن به این آبشار جذاب، باید از جنگلهای متراکم و زیبایی در ارتفاعات عبور کنید که ۴ ساعت طول می کشد.

راهنمای سفر به گیلان برای تفریح و بوم گردی

بیشتر بخوانید: آبشار زیبای کلوگان کجاست؟

سفر به بندر انزلی گیلان – تالاب انزلی

تالاب انزلی مکانی است که شما شانس آن را دارید با قایق در این تالاب زیبا به تفریح بپردازید و در این منطقه از گیاهان و جانوران زیبا دیدن کنید. همچنین این مکان به عنوان منظقه ای مناسب برای تماشای پرندگان شناخته می شود. گونه های زیادی از پرندگان محلی و مهاجر در این منطقه از استان گیلان زندگی می کنند.

راهنمای سفر به گیلان

گردنه حیران در آستارا

گردنه حیران که آستارا را به اردبیل وصل می کند زیباترین جاده ایران است. این جاده در میان کوه ها، جنگل ها و سرزمین های سبز عبور می کند و شما از دیدن مناظر زیبا مسحور خواهید شد. منظره های بسیار شگفت انگیزی را می توان از ارتفاعات سر سبز مه آلود مشاهده کرد.

راهنمای سفر به گیلان برای تفریح و بوم گردی

ساحل چمخاله یکی دیگر از جاذبه های گردشگری گیلان

آخرین منطقه ای که در راهنمای سفر به گیلان به آن اشاره میکنیم، ساحل چمخاله س. بهترین ساحل ماسه ای، ساحل چمخاله است که مکانی عالی و آرام برای شنا و برنزه شدن می‌باشد. شما می توانید از تماشای منظره شگفت انگیز دریا و طلوع آفتاب فراموش نشدنی در کنار دریا، از این ساحل زیبا لذت ببرید.

بهترین رستوران های گیلان کدامند؟

خوب بریم سراغ خوشمزه های گیلان که میدونم طرفدار زیاد داره. گیلان با داشتن طیف گسترده ای از غذاهای محلی، رتبه اول را در بین استان های ایران از آن خود کرده است. همچنین با داشتن فضای دنج می‌توانید از خوردن غذاهای محلی در رستوران ها و کافه های سنتی لذت ببرید. خورشت فسنجان، میرزا قاسمی، باقالی قاتوق تنها برخی از غذاهای سنتی این منطقه می باشند. ترکیبانت اصلی فسنجان، رب انار محلی، اردک و گردو است و با کته سرو می شود. علاوه بر غذاهای اصلی، برخی از غذاهای جانبی محبوب در گیلان وجود دارد که می توان به ترشی زیتون، ماهی دودی، ترشی سیر و خاویار اشاره کرد.

بهترین رستوران های گیلان

در این استان رستوران های خوب زیادی هم وجود دارد.

-رستوران رازقی

-رستوران شورکولی

-رستوران محرم بهترین رستوران های شهر رشت هستند

و البته یک رستوران سنتی محبوب به نام خاور خانم در روستای سرولات شهر چابکسر وجود دارد که متعلق به یک زن محلی دوست داشتنی است. در این رستوران از طعم غذاهای سنتی و همچنین مناظر زیبا لذت خواهید برد. خاور خانم فقط برای نهار سفارش قبول می کند و متاسفانه در تعطیلات رستوران بسیار شلوغ است.

در سفر به گیلان چی و کجا بخرم؟

مانند غذاهای گیلان، انواع سوغاتی‌ها هم وجود دارد که بازدیدکنندگان می توانند خریداری کنند، خوراکی ها مانند روغن زیتون رودبار، چای لاهیجان، شیرینی و کلوچه فومن یا لاهیجان.در سفر به گیلان غیر از خوراکی‌های خوشمزه، صنایع دستی زیبا و منحصر فرد بومی را که بیانگر فرهنگ و شناسنامه‌ی این استان است می‌توان تهیه کرد. در شهر ها و روستاهای مختلف استان گیلان؛ بازارهای محلی زیادی با فضای پر جنب و جوش وجود دارد که بازدیدکنندگان می توانند همه این موارد را خریداری کنند که مهمترین این بازارها، بازار رشت است. آستارا یکی دیگر از شهرهای ساحلی است که می توانید از بازار آن دیدن کنید و همچنین سوغاتی هایی را از آنجا خریداری کنید.

بهترین هتل های گیلان کدامند؟

از آنجا که گیلان یک مکان گردشگری محبوب است، هتل های بسیار خوبی در این استان وجود دارد که بهترین آنها شامل موارد زیر است:

  • هتل کادوس بزرگ در رشت
  • هتل سفید کنار در شهر بندر انزلی
  • هتل معین در فومن

در راهنمای سفر به گیلان سعی شد به طور مختصر و مفید شما را با جاذبه های گردشگری این استان آشنا کنیم.اگر شما هم جایی یا نکته ای میدانید که به ما و گردشگران دیگر کمک میکند تا تجربه سفر بهتری داشته باشند در زیر همین مقاله، در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

روی ستاره کلیک کنید

میانگین امتیاز ۵ / ۵. میزان امتیاز ۱

اولین نفری باشید که به این مقاله امتیاز می‌دهد

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

مطالب مرتبط

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هشت + 18 =